| Sport en overgewicht |  |
In toenemende mate worden de inwoners van Nederland zwaarder. Uit een specifiek op Drenthe gericht onderzoek van de GGD Drenthe wordt duidelijk dat bepaalde groepen, waaronder jeugdigen, te weinig bewegen en dat een toenemend probleem onder de jeugd in de basisschoolleeftijd overgewicht is. Voor een aantal van deze 'obese' kinderen is bewegingsonderwijs in het reguliere basisonderwijs niet toereikend.
Gevolgen bewegingsachterstand
Een bewegingsachterstand gaat niet vanzelf over en zorgt zelfs voor verminderde sociale- en cognitieve vaardigheden, aversie tegen bewegen en daardoor op latere leeftijd een vergrote kans op overgewicht en hart- en vaatproblematiek.
SportDrenthe heeft een overgewicht/obesitas beweegprogramma waar kinderen die door overgewicht of obesitas in het reguliere bewegingsonderwijs niet mee kunnen komen een apart beweeg- en voedingsprogramma krijgen aangeboden. Behalve doelen gericht op de kinderen, streeft het project ernaar om een effectieve en structurele samenwerking te realiseren tussen lokale en provinciale organisaties die zich inspannen op het terrein van jongeren, sport en bewegen en gezondheidsvoorlichting.
Contact
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Alida Pasveer, telefoonnummer 0528-233 775, e-mail apasveer@sportdrenthe.nl.
Terug |